Czym są komputery i elektroniczne sprzęty refabrykowane?

Czym są komputery i elektroniczne sprzęty refabrykowane?

W przypadku elektroniki użytkowej często słyszy się takie pojęcia jak elektronika refabrykowana, komputery poleasingowe, laptopy i telefony odnowione. Czym te pojęcia różnią się od siebie?

Refabrykowany a odnowiony, jaka jest różnica?

Zwykle z nieufnością patrzymy na elektronikę używaną. Warto — chcąc zakupić wysokiej jakości komputer, czy też telefon za rozsądne pieniądze poszukać produktów używanych określonych mianem odnowiony  lub refabrykowany. Pojęcie refabrykowany oznacza przywrócenie jego stanu do możliwie maksymalnie zbliżonego do nowego. Stan fabryczny  określany jest co prawda droższy od sprzętu zwykłego, w którym dokonano oceny stanu technicznego, ale za to gwarantuje najwyższą sprawność i niezawodność w działaniu. Zwykle sprzęty te mają 3 miesiące gwarancji, choć zdarzają się salony z elektroniką używaną, które na sprzęt elektroniczny używany dają 365 dni gwarancji.

Dlaczego warto postawić na sprzęt refabrykowany?

To, co dziś jest nowością, za 3 lata będzie praktycznie w wielu branżach elektronicznym „wrakiem”. Przeciętnie bowiem cykl życia tych produktów wynosi około 2.-3. lat. Firmy działające na rynku finansowym wymieniają jednostki komputerowe średnio co 3 lata. Zużyty sprzęt, choć nadal dobry — jest wyrzucany, albo odsprzedawany firmom, zajmującym się reaktywacją, czyli refrabrykacją. Działania tej firmy sprawiają, że towar odzyskuje 100% sprawności w dniu zakupu za 30-40% ceny wartości nowego laptopa, co oczywiście poświadczone jest wspomnianą gwarancją.

Refabrykowane laptopy są bezpieczne i niezawodne, gdyż podlegają certyfikowanemu usuwaniu danych, przez co informacje i materiały poprzednich właścicieli są nie do odtworzenia. Oczywiście sprzęt jest czyszczony, zainstalowane zostają w nim system operacyjny i nowoczesne sterowniki dobrane do danego modelu, a sprawność działania potwierdzona zostaje wielostopniowymi testami ich funkcjonalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *