Wybieramy swój pierwszy komputer do gier. Na co zwrócić uwagę?

Wybieramy swój pierwszy komputer do gier. Na co zwrócić uwagę?

Obecnie gry komputerowe stały się bardzo popularną formą rozrywki. Grają właściwie wszyscy, bez względu czy są dziećmi, nastolatkami, czy dorosłymi, którzy chcą odpocząć po pracy.

Są gry komputerowe dedykowane specjalnie dla kobiet, jak i te bardziej “męskie”, chociaż często te rynki się przecinają w zależności od zainteresowań danej osoby. Jednakże problem pojawia się w sytuacji, gdy trzeba wybrać odpowiedni sprzęt. Wiele osób jest zdania, że wystarczy wybrać byle jaki komputer, aby grać na nim w najbardziej wymagające gry. Jednak to błąd, ponieważ do większości nowoczesnych gier potrzebujemy mocnej maszyny. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze komputera do gier

Na jakie elementy powinniśmy szczególnie uważać?

Najważniejszym elementem komputera do gier jest karta graficzna. Im szybszy model mamy w komputerze, tym lepiej będzie się nam grało, a grafika będzie płynna. Warto wiedzieć, że nie zawsze najdroższa karta jest najlepsza, dlatego rozmowa z pracownikiem dobrego sklepu komputerowego, pomoże nam wybrać model oferujący dobry stosunek mocy do ceny.

Zdecydowanie warto zwrócić też uwagę na płytę główną, która koniecznie powinna mieć ochronę antyprzepięciową oraz na pamięć RAM. W jej przypadku sprawdza się zasada “im więcej tym lepiej”, jednak w większości przypadków wystarczy 8 lub 16GB, zwróćmy też uwagę na taktowanie i opóźnienia modułów. Bardzo ważnymi elementami są też dyski, ponieważ najnowsze gry zajmują nawet kilkaset gigabajtów. Dobrym i ekonomicznym wyborem będzie zakup dużego dysku HDD i rozdzielenie go na partycję systemową oraz przeznaczoną do gier. Nie można również zapomnieć o dobrym układzie chłodzenia, który jest potrzebny, aby utrzymać odpowiednią temperaturę wszystkich komponentów w czasie gry.