Praca a laptop poleasingowy. 4 parametry, o których warto pamiętać

Praca a laptop poleasingowy. 4 parametry, o których warto pamiętać

Komputer to obecnie podstawowe narzędzie pracy dla większości z nas. Jednak jeśli nabywamy go samodzielnie do pracy w charakterze freelancera, czy też prowadzimy niewielką firmę, to ogromne znaczenie mają dla nas koszta. Można je nieco zminimalizować, decydując się na sprzęt poleasingowy. Na co jednak powinniśmy zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę w parametrach sprzętu do pracy?

Laptopy poleasingowe często sprzedawane są po krótkim czasie użytkowania, w dobrym stanie, a dodatkowo z gwarancją. Jednak, aby dobrze spełniały one swoją rolę muszą mieć określone parametry. Co powinno szczególnie nas zainteresować?

  1. Procesor – z całą pewnością stanowi on serce każdego komputera. Na dzień dzisiejszy w sprzęcie wbudowane są te podzespoły pochodzące od jednego z dwóch największych producentów – AMD lub Intel. Odpowiadają one za wydajność i ogólną pracę urządzenia. Zwróćmy uwagę na ilość giga Hertzów (gH), pamięć w GB oraz ilość rdzeni. Im wyższe będą te wartości tym lepsze działanie wybranego komputera.
  2. Twardy dysk i pamięć RAM – odpowiadają one za szybkość działania komputera. W przypadku dysków twardych mamy do wyboru dwa rodzaje HDD oraz SSD. Zdecydowanie te drugie wyróżniają się większą szybkością działania. Musimy się jednak liczyć z ich wyższą ceną i nieco mniejszą pojemnością. Pamięć operacyjna RAM również odpowiada za szybkość działania komputera, im jest wyższa, tym więcej procesów jednocześnie może on wykonywać.
  3. Karta graficzna – na rynku dostępne są dwa jej rodzaje. Pierwszym są karty zintegrowane, a drugim dedykowane. W pierwszej opcji mamy do czynienia z rozwiązaniem wbudowanym w procesor, natomiast w drugim dostępne jest wspomaganie przez dodatkową kartę graficzną. Jeśli zamierzamy korzystać z nowoczesnych programów graficznych lub nowych tytułów gier, to z pewnością lepszym wyborem będzie karta dedykowana.
  4. Porty – przede wszystkim ilość wejść USB 2.0, potrzebne będzie też wejście USB 3.0, a niekiedy warto zwrócić uwagę czy sprzęt posiada czytnik kart pamięci.

Jak kupić komputer poleasingowy?

Pamiętaj przede wszystkim, aby rozważyć wiele ofert i porównać konkretne parametry każdego dostępnego komputera.  Z pewnością nie warto również długo się zastanawiać, bo jest to często sprzęt w okazyjnej cenie, przez co szybko się sprzedaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *