Kiedy warto rozważyć zakup używanego komputera?

Kiedy warto rozważyć zakup używanego komputera?

Właściwie, to prawdziwą odpowiedzią na to pytanie jest… zawsze warto rozważyć zakup używanego komputera. Zalety kupowania używanego sprzętu są tak liczne, że właściwie nie ma sytuacji, w których nie należy go rozważyć. Jeżeli jednak trafiłeś tutaj, to szukasz konkretnej odpowiedzi – zapraszamy do lektury tego artykułu, bo właśnie tu ją znajdziesz. Warto rozważyć na początku pewną kwestię…

Ile kosztuje używany komputer?

Chociaż pieniądze szczęścia nie dają i nie powinny być centrum niczyjego wszechświata, to niestety w tej kwestii musimy zacząć właśnie od budżetu. A to dlatego, że używany komputer warto wybrać przede wszystkim wtedy, gdy mamy ograniczone środki na jego zakup. Aby to udowodnić, przedstawiamy prostą matematykę: nowy laptop z procesorem Intela i5 kosztuje średnio 1500-2000 złotych, podczas gdy używany laptop możemy spokojnie złowić w cenie poniżej 1000. Dodatkowo kupowanie używanych komputerów i innego sprzętu elektronicznego jest pochwały godne także z tego względu, że ciągłe wprowadzanie na rynek nowych modeli jest gwoździem do trumny dla środowiska. Kupując używany komputer, dbamy o środowisko.

Podsumujmy. Używany sprzęt do dobry pomysł, gdy:

  • mamy zwyczajnie ograniczony budżet,
  • zależy nam na konkretnym modelu, a nie stać nas na zakup nowego,
  • zależy nam na środowisku,
  • po prostu nie chcemy przepłacać.

Co do ostatniego punktu – trzeba pamiętać, że producenci ścigają się, wypuszczając coraz nowsze wersje swoich urządzeń, podczas gdy starsze modele służą świetnie i będą służyć przez jeszcze parę dobrych lat. Jest to szczególnie adekwatne, jeżeli nie szukasz komputera do gier, a do oglądania filmów, korzystania z internetu, lekcji on-line. To prowadzi nas do tezy postawionej we wstępie – praktycznie nie ma sytuacji, gdy nie warto rozważyć sprzętu z drugiej ręki. Skoro już wszystko wiadomo, pozostaje jedynie wybrać sklep… tylko jak?

Gdzie kupić używany komputer?

Na aukcjach w Allegro czy na OLX znajdziemy wiele komputerów wystawianych przez osoby prywatne. Ostrzegamy, że to ryzykowna metoda – potrzeba sporo wiedzy i poważnego doświadczenia w temacie sprzętu komputerowego, aby kupując w ten sposób nie przepłacić i nabyć sprawny komputer.  Dużo bezpieczniej jest poszukać go w sklepie profesjonalnie zajmującym się sprzedażą używanych komputerów. Jednak i tutaj możemy się rozczarować. Jak wybrać sklep godny zaufania? Doświadczony zespół to klucz do sukcesu.  Jeżeli jego pracownicy rzeczywiście chcą świadczyć profesjonalne usługi, zadbają przede wszystkim o to, by sprzedawane komputery gotowe były do korzystania.

Jeżeli zaś naprawdę się do tego przykładają, poręczą za działanie sprzętu odpowiednim zabezpieczeniem – dlatego my w naszej firmie na każdy komputer udzielimy Ci roku gwarancji. Najważniejsze jest jednak to, że w mobilap.pl sprzedajemy kompletne zestawy, a każdy sprzęt traktujemy z troską i uwagą – czyścimy go, aktualizujemy i sprzedajmy w takim stanie, że gotowy jest do pełnowymiarowego i satysfakcjonującego używania. Nasze sklep znajdziesz tak na OLX, jak i w serwisie Allegro – przed zakupem komputera służymy radą i z chęcią pomożemy Ci wybrać komputer dopasowany do Twoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *