Komputer do nauki zdalnej – czy może być jednocześnie tani i dobry?

Komputer do nauki zdalnej – czy może być jednocześnie tani i dobry?

Rok 2020 przyniósł ze sobą wiele radykalnych zmian we wszystkich dziedzinach naszego życia. Winowajcą rewolucji naszego codziennego funkcjonowania jest pandemia koronawirusa, która nie daje nam prowadzić normalnego życia. Szkoły przeszły po raz drugi na zdalny tryb nauczania. Każdy uczeń, aby móc aktywnie uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych, musi być wyposażony w komputer umożliwiający branie w nich udział. Mówiąc o zdalnym nauczaniu, nie mamy już na myśli zwykłego rozwiązywania zadań na komputerze, czy pisania wypracowań w komputerowych edytorach tekstu, ale codzienną interakcję z nauczycielami przez używanie różnych służących do tego internetowych narzędzi. Niestety wiele rodzin nie ma w domu wystarczającej liczby komputerów, aby móc zapewnić swoim dzieciom uczestnictwo w lekcjach. W takiej sytuacji konieczny staje się zakup odpowiedniego sprzętu. Musi być on niezawodny, dostosowany do potrzeb ucznia, a także stosunkowo niedrogi, ponieważ dla większości z nas wydatek kilku tysięcy złotych na dodatkowy komputer jest szczególnie w tak trudnym okresie mocnym obciążeniem dla domowego budżetu. W dzisiejszym wpisie postaramy się doradzić Państwu, jaki komputer do zdalnej nauki wybrać, aby nie zbankrutować!

Jaki powinien być komputer przeznaczony do nauki zdalnej?

Komputer do nauki zdalnej powinien być przede wszystkim mobilny, dzięki czemu dziecko będzie mogło przemieszczać się z nim po mieszkaniu, a po zakończonych lekcjach schować go w plecaku albo biurku. Najlepszym wyborem jest więc zakup laptopa, który umożliwia pełną mobilność. Taka maszyna musi też mieć wygodną klawiaturę, na której dziecko będzie mogło komfortowo pisać oraz kamerkę internetową przyzwoitej jakości. Wybierając odpowiedni laptop, warto zwrócić uwagę na jego specyfikację techniczną. W przypadku nauki zdalnej bardzo mocne podzespoły nie są konieczne, spokojnie wystarczą do tego modele zaprojektowane do wykonywania standardowych prac biurowych.

Jaki laptop kupić, aby wydać jak najmniej?

Doskonałym sposobem na zaoszczędzenie sporej kwoty jest zakup laptopa używanego. Dzięki temu będzie można za stosunkowo niewielkie pieniądze kupić przyzwoity sprzęt, który zapewni naszemu dziecku płynną pracę z pakietem biurowym, przeglądarką i komunikatorami internetowymi. Najlepszą opcją jest zakup używanego sprzętu biznesowego, który został stworzony specjalnie z myślą o pracy biurowej i jest najczęściej objęty dodatkową roczną gwarancją sklepu, w którym go kupimy. Tego typu laptopy są zaprojektowane specjalnie z myślą o długiej i niezawodnej eksploatacji w przeciwieństwie do sprzętu dostępnego w supermarketach, który ładnie się prezentuje, ale niestety jest zazwyczaj gorzej wykonany. Laptopy biznesowe powstają z komponentów najwyższej jakości, dzięki czemu są trwałe i działają bezawaryjne. Stawiając na używane laptopy biznesowe, nie tylko wydamy znacznie mniej pieniędzy, ale także unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek spowodowanych zazwyczaj ukrytymi wadami fabrycznymi.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *